A rókavadászat egy jó mulatság, és nem igényel nagy előkészületet. Általában az első estén szoktuk tartani, mivel ilyenkor igen nehéz ágyba parancsolni a gyerekeket. És jó is minél előbb megrendezni, mielőtt vagy kifogynak vagy elvesznek a zseblámpából az elemek.
Mi is ez a rókavadászat?
Kell hozzá sok kis állatkép. Általában egy A4-es papírra nyomtatunk kb 20 db állatot (szarvas, róka, csiga, béka, nyúl stb) , sokszorosítjuk és szétvagdossuk. Mindegyik állat mellett ott szerepel egy pontszám is. A játék végén ezeket a pontokat kell majd összeszámolni.
Így lesz sok-sok kis papírka, mindegyiken egy-egy állatka képével. Keresni kell egy jól körülhatárolható helyet, és ott sötétedés után szana-szét kell szórni. Ha teljes a sötétség, kitereljük a gyerekeket, ismertetjük a szabályokat (meddig lehet elmenni, mit kell keresni, játék eleje és vége). Aztán elő a zseblámpákkal, és indulhat a vadászat! Általában pár perc alatt összekapkodják a papírkákat. Amikor már látjuk, hogy a zseblámpák céltalanul imbolyognak, általában elfogyott a “róka”. Ilyenkor lefújjuk a vadászatot, és két-három felnőtt ellenőrzésével a gyerekek összeszámolják, ki mit gyűjtött. A különböző állatok különböző pontokat érnek. Jó játék ez az összeadás gyakorlására is.
Képek a rókavadászathoz itt letölthetők.