A szorzást gyakoroltató oktatóprogram ezen a weboldalon található: https://www.mathmammoth.com/practice/multiplication
Mivel angol nyelvű, az angolul nem tudóknak egy kis segítség.
A felső részen beállíthatjuk, milyen szorzótáblákat szeretnénk szerepeltetni a feladatokban. Ha például a 4-est állítom be, akkor vagy a szorzandó vagy a szorzó 4-es lesz. Miért? Mert így írták a programot.
Beállíthatjuk továbbá, hogy időre kell-e megoldani a feladatot, vagy ráér gondolkodni a tanuló a helyes megoldáson. Ha időre szeretnénk megoldatni a példákat, 5, 10 és 15 másodpercet adhatunk. Ha nem szeretnénk korlátozni a gondolkodási időt, jelöljük be a NOT TIMED opciót!
Number of questions felirat alatt megadhatjuk, hány feladatot szeretnénk megoldatni.
Vagy választhatjuk azt a változatot is, hogy a feladatmegoldási időt határozzuk meg, pl. 3 perc, és akkor három percig fog tartani a gyakorlás, ki több, ki kevesebb feladatot fog megoldani. Ezt az OR szó alatt jelölhetjük ki.
A kék GO gombra kattintással máris indulhat a feladat.
A feladat elindulása után sorban kapja a gyerek a szorzásokat. A válasz beírása után a program értékeli,
- ha jó – Correct
- ha nem jó – Sorry, that is not correct. The correct answer is: itt a helyes megoldás következik.
A Continue gombra kattintással folytathatjuk a munkát.
Ha letelt az idő vagy megoldottuk az összes példát, a program kiértékeli a munkát. A munkaterület alatt pedig megjelenik 3 beviteli mező. Az elsőbe a tanító néni e-mail címét kell beírni, a másodikba a nevünket (valószínűleg több tanítvány is van), a harmadikba pedig a saját e-mail címünket (ez nem kötelező).
Ezek után a tanító néni (ritkább esetben a tanító bácsi) e-mailt fog kapni, ami így néz ki:
Program hátrányai:
- A kijelölt számok váltakoznak, hol szorzandóként, hol szorzóként jelennek meg.
- Ha házi feladatnak adjuk, a linkre kattintva a beállításokat a tanulóknak kell megtenniük, előre beállított feladatot nem tudunk küldeni.
A fejlesztelek.hu weboldalon található szorzást gyakoroltató programok hasonlóan működnek.
Ezen az oldalon 2. osztályos matematika feladatok vannak. Itt kiválaszthatjuk, melyik szorzótáblát szeretnénk gyakoroltatni.
Ha a szorzatot beírjuk a zöld beviteli mezőbe, láthatjuk az általunk beírt és a helyes megoldást is. A felső részen megjelenik a feladatok száma és az elért pontszám is.
Egy feladatsor 10 szorzásból áll. A 10. szorzás megoldása után értékelést kapunk a munkánkról.
Ha a tanító néni regisztrált a fejlesztelek.hu oldalra, akkor a tanulók munkái elmentésre kerülnek.Ennek feltétele, hogy feladatmegoldás előtt a tanulónak a saját nevével és a tanítótól kapott jelszóval be kell lépnie az oldalra. Az elmentett munkákat a tanító a saját felületén meg tudja nézni.
A regisztrációról itt lehet olvasni…